Odnova-Med
ul. Jana III Sobiesiego 14
71-228 Szczecin
Strona główna | O mnie| Metody terapii| Cennik| Galeria | Kontakt
Copyright by Odnova-Med © 2024
Kinesiotaping
Doktor Kenzo Kase japoński chiropraktyk, Prezydent Towarzystwa Kinesio Tapingu oraz Narodowej Szkoły Chiropraktyków w Japonii, absolwent Uniwersytetu w Meiji oraz Narodowej Szkoły Chiropraktyków w Chicago, jest twórcą oraz propagatorem od ponad 20 lat nowej rewolucyjnej metody leczenia nazwanej kinesiotapingiem.Założeniem jego koncepcji było, aby zastosowana terapia mogła oddziaływać na pacjenta nie tylko w czasie wizyty, ale i po jej zakończeniu, albowiem pozytywne działania fizjoterapeutyczne zanikają często wraz z upływającym czasem. Idea stworzenia akceptowalnego przez organizm wspomagania i terapii wymagała stworzenia odpowiednich materiałów.
Początkowe próby wykorzystania plastrów- taśm nierozciągliwych- u sportowców i chorych nie dawały pożądanych rezultatów. Został opracowany, w toku wieloletnich doświadczeń, plaster o nazwie Kinesio Tex, którego grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość - w zakresie 130-140%, są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Jest on wodoodporny, przepuszczalny dla powietrza, co pozwala na niezakłóconą wymianę cieplną.Kinesiotaping to przede wszystkim oddziaływanie sensoryczne / najczęściej stosowana rozciśgliwość taśmy, która drażni zakończenia nerwowe na skórze to 10-25 %. Aplikacje kinesiotapingu pozwalają na zachowanie pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, zmniejszają ból i nienaturalne odczucia skóry, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne oraz korygują niewłaściwe pozycje partnerów stawowych, korygują ułożenia powięzi i skóry i poprawiają mikrokrążenie.
Plaster Kinesio Tex przyklejony we właściwy sposób najczęściej w pozycji, w której skóra i powięź jest napięta tworzy pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą wła?ciwą a powięzią, a to usprawnia mikrokrążenie krwi jak i limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Współistniejące przy wielu schorzeniach zaburzenie ruchomości powięzi jest mechanizmem utrudniającym samoleczenie. Dlatego oddziaływanie na zmniejszenie nacisku ułatwi przepływ podskórny i wzajemną przesuwalność tkanek. Wpływ kinesiotapingu na funkcje mięśni objawia się poprawą ich funkcjonowania szczególnie wtedy, gdy są nadmiernie napięte, zmniejszając ich wzmożone napięcie, redukując zmęczenie, zwiększając zakresu ruchu w stawach objętych ich działaniem. Znika ból oraz objawy "ciężkości".W kinesiotapingu wykorzystuje się aplikacje mięśniową, korekcyjną, limfatyczną, powięziową, więzadłową i funkcjonalną.
GABINET REHABILITACJI I MASAŻU