Umów się na wizytę

Gabinet rehabilitacji i masażu

Fascial Manipulation (Manipulacja powięzi) jest metodą terapii manualnej, która jest bardzo skuteczna w zwalczaniu dolegliwości bólowych oraz innych objawów układu mięśniowo-szkieletowego. Autorem metody jest włoski fizjoterapeuta Luigi Stecco, który w oparciu o anatomię i fizjologię oraz na podstawie tysięcy przeprowadzonych zabiegów  opracował ten niezwykle skuteczny sposób terapii. Znaczny wkład w rozwój metody mają jego córka prof. Carla Stecco oraz syn prof. Antonio Stecco.

Czytaj więcej 

 

 

Metody terapii

 Fascial Manipulation

 

 

Metoda Briana Mulligana z Nowej Zelandii jest specjalistyczną metodą diagnostyczno – terapeutyczną, która ciągle się rozwija wraz z postępem medycyny. Brian Mulligan opracował   takie  techniki jak “NAG”, “SNAG”, “odwrotne NAG” oraz mobilizacje skojarzone z ruchem, czyli tzw. techniki “MWM”/ a także wiele innych. Techniki te działają bezpośrednio na stawy, a pośrednio również na układ nerwowo-mięśniowy.

Czytaj więcej

 Metoda Mulligana

Układ nerwowy jest jednym nieprzerwanym organem, który zaczyna się w mózgu i poprzez rdzeń kręgowy oraz odchodzące od niego gałęzie grzbietowe i brzuszne kończy na drobnych gałązkach nerwowych w obrębie ręki czy stopy. Układ ten porusza się, rozciąga i ślizga podczas ruchów całego ciała, a główną rolą jego jest komunikacja drogami elektrochemicznymi właśnie w czasie ruchu.

Czytaj więcej 

 Neuromobilizacje

Doktor Kenzo Kase japoński chiropraktyk, Prezydent Towarzystwa Kinesio Tapingu oraz Narodowej Szkoły Chiropraktyków w Japonii, absolwent Uniwersytetu w Meiji oraz Narodowej Szkoły Chiropraktyków w Chicago, jest twórcą oraz propagatorem od ponad 20 lat nowej rewolucyjnej metody leczenia nazwanej kinesiotapingiem.

Czytaj więcej

 

 

 

 Kinesiotaping

Terapia manualna w modelu holistycznym jest zwartym systemem zajmującym się leczeniem zaburzeń czynności narządu ruchu, ujmujący go jako sferę integrującą osobowość człowieka.W następstwie tych zaburzeń, pojawia się ćzynnościowa Zmiana Stanu Tkanek okołostawowych, które przyjmują patologiczną aktywność biologiczną. świadomie oraz aktywnie podąża się za dynamiczną zmiennością organizmu.

Czytaj więcej

 

 

 

Masaż tkanek głębokich, nazywany też masażem głębokim, wbrew groźnie brzmiącej nazwie, jest delikatny i przebiega w wolnym tempie. Cel masażu tkanek głębokich stanowi wpłynięcie na stan mięśni – zmniejszenie ich napięcia i rozluźnienie, a także zwiększenie płynności ruchów.

Czytaj więcej

Masaż głęboki

 Metoda McKenziego

Terapia manualna w

modelu holistycznym

 

Masaż ten, jak wskazuje jego nazwa, ma za zadanie leczyć. Pozytywnym skutkiem ubocznym takiego masażu jest równieź relaks i odprężenie, dlatego często wybierają go osoby, które nie cierpią na żadne dolegliwości - stanowi wtedy formę profilaktyki. Lista wskazań do masażu leczniczego jest bardzo długa.

Czytaj więcej

 

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy

Metoda ta służy do diagnozowania i leczenia bólu kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Jej twórcą jest nowozelandzki fizjoterapeuta Robin McKenzie, który za główną przyczynę bólu kręgosłupa uznał czynniki mechaniczne (przeciążenia  statyczne i kręgosłupa). Podstawą leczenia jest zatem stosowanie odpowiednich środków mechanicznych. 

Czytaj więcej

Strona główna | O mnie| Metody terapii| Cennik| Galeria | Kontakt

Copyright by Odnova-Med © 2018

Odnova-Med

ul. Jana III Sobiesiego 14

71-228 Szczecin

KONTAKT ZE MNĄ >