Umów się na wizytę

Gabinet rehabilitacji i masażu

Terapia manualna w modelu holistycznym jest zwartym systemem zajmującym się leczeniem zaburzeń czynności narządu ruchu, ujmujący go jako sferę integrującą osobowość człowieka.W następstwie tych zaburzeń, pojawia się ćzynnościowa Zmiana Stanu Tkanek okołostawowych, które przyjmują patologiczną aktywność biologiczną. świadomie oraz aktywnie podąża się za dynamiczną zmiennością organizmu.

Do tej zmienności dostosowuje swoje procedury diagnostyczne, a także lecznicze. Bodźcami są zabiegi biomechaniczne, odruchowe oraz słowo.Ich zadaniem jest pozytywne stymulowanie osobowości ludzkiej do uruchomienia, a następnie podtrzymywania procesów zdrowienia" Metoda zakłada, że przyczyną dolegliwości jest czynnościowa zmiana stanu tkanek okołostawowych CZST, co może dawać przeróżne dolegliwości jak bóle miejscowe, bóle promieniujące, obrzęk, cierpnięcia, mrowienia, a także takie które są pozornie nie są związane z narządem ruch, jak bóle głowy, szumy w uszach, bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, rozwolnienia, i wiele innych ( o ile nie stwierdzono choroby organicznej).

Terapeuta bardzo uważnie znajduje podrażnione tkanki, a następnie przekazuje im odpowiedni bodziec leczniczy, w celu normalizacji tego podrażnienia. Prawidłowo wykonany zabieg najczęściej natychmiast zmniejsza odczuwane dolegliwości. Ponieważ CZST może dawać dolegliwości do odległych miejsc ciała, w terapii często nie dotyka się miejsc odczuwania bólu np. ból kolana może być wynikem CZST więzadła biodrowo-lędźwiowego, więc praca z tym więzadła może być wystarczająca by rozwiązać problem z kolanem.W celu zwiększenia skuteczności terapii zaleca się pacjentom wykonywanie odpowiednich ćwiczeń w domu. 

Terapia manualna w

modelu holistycznym 

_______________________

Strona główna | O mnie| Metody terapii| Cennik| Galeria | Kontakt

Copyright by Odnova-Med © 2018

Odnova-Med

ul. Jana III Sobiesiego 14

71-228 Szczecin

KONTAKT ZE MNĄ >